تماس جهت مشاوره :
تمریناتتناسب اندام

۵ نکته کلیدی برای تمرین عضلات شکم

چربی بدن بالا

شما تنها در صورتی میتوانید عضلات سیکس پک رو خود را در  آیینه مشاهده کنید و از تمرینات شکم خود نتیجه بگیرید که درصد چربی بدن شما (برای آقایان زیر ۱۰% و برای خانم ها زیر ۲۰%) برسد
در صورتی که درصد چربی بدن شما زیاد باشد هر چقدر هم که تمرین شکم انجام بدید قادر نخواهید بود عضلات شکم خود را ببینید. پس اگر بدن چربی دارید وقت خود را با تمرینات شکم با وزنه یا حرکاتی مثل کرانچ هدر نکنید و با انجام تمرینات هوازی و رژیم غذایی مناسب به دنبال کاهش درصد چربی خود در کنار انجام تمرینات شکم برای ساختن عضلات سیکس پک باشید.

برنامه‌ی ورزشی شما تنوع ندارد

شما نمی‌توانید با همان برنامه‌ی قدیمی روی عضلات شکمتان کار کنید. بعنوان مثال اگر انواع مختلف کرانچ را انجام می‌دهید، کافی نیست؛ چون فقط عضلاتتان را خم می‌کنید و تمام گروههای عضلانی دیگر در بخش میانی بدنتان را بکار نمی‌گیرید.باید عضلات مرکزی بدن خود را تمرین دهید و تقویت کنید عضلات مرکزی قوی، نه تنها تفکیک عضلانی ایجاد می‌کنند، بلکه مانند یک شکم بند داخلی عمل کرده وبه کاهش سایز دور کمرتان کمک می‌کند!

شما عضلات را تحریک نمی‌کنید

برای تفکیک عضلات شکم، باید عضلات را درگیر و مشغول نگه دارید. مگر در موردی که در حال ایجاد استقامت هستید، لازم نیست که یک تمرین را به دفعات زیاد، تکرار کنید. کلید تفکیک عضلات، رشد ماهیچه‌های شماست. شما باید عضلات شکمتان را تحریک کنید تا حجیم شوند.

هنگامیکه تمرین می‌کنید، لایه ای از چربی آب می‌شود و عضلات تخت زیرین را آشکار می‌کند. برای تفکیک عضلات شکمتان، تمرین با وزنه را آغاز کنید.

حتما بخوانید  تمرین زیاد حرکات شکم مفید یا مضر؟

شما به عضلاتتان استراحت نمی‌دهید

برای رسیدن به اندام مورد نظرتان لازم نیست هر روز تمرین کنید، به خودتان زمان بدهید که بین تمرینات استراحت کنید. وقتی به خودتان برای ترمیم کشیدگی عضلاتتان فرصت ندهید، روز بعد احساس درد خواهید کرد و این مسئله بر کیفیت تمرین شما تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید هفته ای ۲ تا ۳ بار ورزش کنید. در بقیه‌ی هفته، به خودتان استراحت دهید.

شما وعده‌های غذایی سالم و متعادل نمی‌خورید

ممکن است وسوسه انگیز بنظر برسد که برای تکمیل تمرینتان به یک رژیم غذایی شدید روی بیاورید، اما در مقابل این وسوسه مقاومت کنید. حذف گروه‌های اصلی مواد غذایی از رژیم غذایی‌تان، شما را به نتایج مورد نظرتان نمی‌رساند. به جای محروم کردن خودتان، از یک رژیم با کربوهیدرات کم و پروتئین بالا استفاده کنید. شما هنگام تمرین، به تمام مواد مغذی و انرژی که بدست آورده‌اید، نیاز خواهید داشت.

© 2019, ایران‌جسم. All rights reserved.

برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید