تماس جهت مشاوره :
نکات کوتاه و ضروری

جلوگیری از تجزیه عضلات هنگام صبح

ریکاوری عضلات بعد از بیدارشدن صبحگاهی

مصلما” بعد از 8 تا 10 ساعت خواب شبانه  بدن مقدار زیادی از قند خود را که اصطلاحا” به آن گلیکوژن میگویند مصرف کرده در وضعیت عضله سوزی یا کاتابولیک قرار میگیرد که برای تامین انرژی نوبت به سوزاندن عضلات رسیده است. در این زمان باید به  کمک عضلات رفته  و مانع عضله سوزی شوید.

راهکار

بهترین راه حل مصرف کربوهیدرات زود هضم مثل یک قاشق عسل یا مربا میباشد، این کار سبب ترشح انسولین شده،در نتیجه وقتی انسولین ترشح می شود پیغام توقف تجزیه عضلات را صادر می کند دراین حال عسل ،مربا و یا موادغذایی که مصرف کرده اید سریعا” به عنوان منبع سوخت شناسایی و مورد استفاده قرار می گیرد، مربا یا عسل به سرعت ذخایر تهی شده گلیکوژن عضلات و کبد را تامین می کند.

راه بهتر دیگری وجود دارد که آنهم استفاده از مکمل هایی مانند پروتئین وی ایزوله ، گلوتامین و آمینو اسید های شاخه ای است که برای بازسازی بافت های عضلانی که در طول شب تخریب شده اند و تامین سوخت عضلات بسیار مفید میباشند.با اینها دیگر نیازی به رساندن مواد قندی به بدن نیست.

فراموش نکنید که پس از بیدار شدن صبحگاهی بصورت ناشتا مصرف کنید.

© 2019, ایران‌جسم. All rights reserved.

حتما بخوانید  ۷ مزیت نوشیدن آب زنجبیل، قبل از وعده صبحانه
برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید