تماس جهت مشاوره :
تمرینات

اصول نوشتن برنامه پا.به تمرینات پا علاقه نشان دهید

در دنیای تناسب اندام، دو نوع افراد وجود دارند، کسانی که عاشق روز پا هستند و کسانی هستند که از آن نفرت دارند. تنها چیزی که آنها می توانند به توافق برسند این است که روز پا، سخت ترین روز تمرینی است.چه آن را دوست داشته باشید، یا از آن بترسید یا از آن متنفر باشید، مزایای تمرین پاها قابل انکار نیست.در ادامه مجله ایران جسم اهمیت و چگونگی تمرین پا را شرح خواهد داد.

هنگامی که شما ورزش و فعالیتهایی که دوست دارید انجام دهید، چه بسکتبال بازی می کنید، چه شنا، و چه با بچه های محل، فوتبال بازی می کنید، پاهای شما پشتوانه نیروی جسمی شما هستند. تمرین دادن پاها برای رشد عضلات ،مزایای فراوانی را برای شما به همراه دارد. یکی از مزایای اصلی روز پا، سوختن مقدار زیادی کالری است که می توانید تجربه کنید. بخاطر داشتن عضلات بزرگ در پاها، یک جلسه تمرین شدید با وزنه های سنگین می توانید داشته باشید، بنابراین کالری زیادی را می سوزانید. با تمرین های منظم و رشد ماهیچه ای ، شما می توانید میزان متابولیسم خود را افزایش دهید . به یاد داشته باشید که توده کم چرب شما، بیشترین کالری را   در حالت استراحت می سوزاند. وقتی بتوانید که متابولیسم خود را کنترل کنید، در رسیدن و حفظ ترکیب بدن ایده آل خود موفق خواهید شد. لازم به ذکر است، شما همچنین پاداش اینکه پاهای قوی و شیکی را درست کرده اید را میتوانید در شلوار جین و لباس های خود ببینید!

همانطور که یک خانه نیاز به یک پایه قوی دارد، بدن شما نیز از این قاعده مستثنا نیست. از زمین شروع کنید و پاهای قدرتمندی را بسازید.

حتما بخوانید  بهترین مکمل ها برای دوره افزایش وزن

هنگام برنامه ریزی یک روز پا، تمرینات معمولا به چهار گروه اصلی تقسیم می شوند: باسن، پشت پاها، چهارسر ران(جلوپا) و ساق ها. به این ترتیب سعی کنید همه ی چهار گروه را در یک جلسه تمرین کنید.

تمرین دادن عضلات با وزنه های سنگین، کلید افزایش قدرت، ساخت عضله، و ساختن یک شکل عالی در نیم تنه پایین شماست.

همیشه قبل از شروع هر جلسه تمرین،بهتر است که ضربان قلبتان را به جهت افزایش فشار خون بالا ببرید.پس با پنج دقیقه در یکی از دستگاه های پا(تردمیل،دوچرخه،اسکی فضایی و…)عضلات و مفاصل خود را آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که اولین تمرین خود را با مجموعه ای از ست های سبک تر برای گرم کردن یک عضله خاص شروع کنید.

پشت پا: ۴ ست با ۸ تا ۱۰ تکرار

ددلیفت : ۴ ست با ۸ تا ۱۰ تکرار

اسکات: ۴ ست با ۸ تا ۱۰ تکرار

هاگ پا (اسکات معکوس ): ۴ ست با ۸ تا ۱۰ تکرار

جلو پا دستگاه : ۳ ست با ۱۵ تکرار

لانگز : ۲ ست با ۲۰ تکرار

ساق پا نشسته: ۳ ست با ۱۵ تکرار

این برنامه تمرینی برای بانوان نیز کاربردی میباشد.

© 2018, ایران‌جسم. All rights reserved.

برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید