تماس جهت مشاوره :
تمریناتورزش بانوان

وزنه های مناسب برای بانوان

اگر به وزنه های انتخابی بانوان در باشگاه ها نگاهی بیاندازید می بینید که بسیاری از آنها از ترس عضلانی شدن بدنشان ترجیح می دهند با تکرار بالا (۱۵-۲۰ تکرار) تمرین کنند و اصلاً دستشان هم به وزنه های سنگین تر نخورد! این رویه اشتباه نیست، اما این رویه فقط توانایی عضلات کند انقباضی یا نوع ۱را افزایش داده و تأثیری روی عضلات تند انقباض یا نوع ۲ نخواهد داشت. این در حالی است که درگیر کردن فیبر عضلانی نوع ۲ برای ساخت بافت عضلانی از اهمیت زیادی برخوردار است.

احتمالاً با خودتان می گویید، چرا باید عضله سازی کنم، من قصدم فقط کاهش وزن و سایز است. پاسخ این سؤال ساده است، عضله سازی (یا حتی حفظ همین عضلاتی که دارید) باعث افزایش متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدنتان شده و در نتیجه چربی سوزی بیشتری داشته و با سرعت بیشتری به هدفتان یعنی کاهش وزن خواهید رسید.

شما میتوانید در تمرین عضلات پا ، سینه و زیر بغل از حرکات سنگین نیز با خیال راحت استفاده کنید.این عضلات در بانوان حتی در صورت حجیم شدن نیز فرم خوبی به بدن بانوان خواهد داد.از طرفی باعث سوزاندن کالری بیشتری میشود که این امر باعث چربی سوزی بهتر و بیشتر میشود.

در نتیجه بهتر است در برنامه تمرینی خانم ها، بعد از گرم کردن بدن، تمرینشان را با یک یا دو تمرین چند مفصلی مثل اسکوات، ددلیفت یا بارفیکس در ۳ ست با وزنه سنگین (۷۰-۷۵درصد حداکثر توانشان) و تکرار ۶-۸ تایی در هر ست شروع کنند تا نوع دوم فیبر (تند انقباض) نیز درگیر شده و عضله سازی و چربی سوزی همزمان را تجربه کنند.

حتما بخوانید  سیستم تمرین FST-۷ هنی رامبد چیست؟

© 2019, ایران‌جسم. All rights reserved.

برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید