تماس جهت مشاوره :
سایر داروها

قرص جوینت آرایکس Joint RX

ترمیم استئوآرتریت مؤثر و از مفاصل و تاندونها در مقابل صدمات محافظت می کند و موجب کاهش التهاب در مفاصل ، تاندونها ، غضروف ها و بافتهای نرم می گردد . این ماده در برخی افراد سبب بهبودی کامل و در برخی دیگر موجب تسکین درد ، تحرک بیشتر و جلوگیری از تخریب بیشتر می گردد .

توصیف : JOINT Rx ترکیبی از سولفات گلوکزامین ، MSM (methyl sulfonyl methane) ، سیلیکا و ویتامین C است . سولفات گلوکزامین و MSM نقش مهمی در درمان استئو آرتریت دارند . با تحقیقات اخیر نشان داده است که هر گاه این مکمل ها همراه با یکدیگر مصرف شوند ، تاثیر بیشتری بر جای می گذارند (۱). بر اساس جدول بالا ، مصرف سه قرص JOINT Rx که حاوی دوز پیشنهادی روزانه ۲۰۰۰ میلی گرم سولفات گلوکزامین و ۱۰۰۰ میلی گرم MSM ، همراه با ۱۰۰ میلی گرم سیلیکای ارگانیک ( برگرفته از بامبو ) و ۳۰۰ میلی گرم ویتامین C است ، می تواند مؤثرترین مکمل غذایی جهت تندرستی مفاصل و بهبود استئو آرتریت باشد .

سولفات گلوکزامین ــ گلوکزامین نوعی آمینو پلی ساکارید (amino-polysaccharide ــ ترکیبی از آمینو اسید ، گلاتامین و گلوکز ) است . گلوکزامین ماده ای است که به طور طبیعی در بدن یافت می شود . این ماده به صورت متـــراکم در غضـــــروف مفصــــل وجــــود دارد و در آنجـــا با ساخــــتار زنجـــیره ای طـــولانی تری موســـــوم به glycosaminoglycans و در نهایت با ساختارهای بسیار وسیعی موسوم به proteoglycans ترکیب می شود . وظیفه proteoglycans جذب آب به درون فضای مفصل جهت نرم سازی غضروف به هنگام حرکت است و در تشکیل غضروف و بازسازی آن نقش مؤثری دارد . عقیده بر این است که این ماده ترمیم استئوآرتریت مؤثر و از مفاصل و تاندونها در مقابل صدمات محافظت می کند و موجب کاهش التهاب در مفاصل ، تاندونها ، غضروف ها و بافتهای نرم می گردد . این ماده در برخی افراد سبب بهبودی کامل و در برخی دیگر موجب تسکین درد ، تحرک بیشتر و جلوگیری از تخریب بیشتر می گردد .

حتما بخوانید  لیورگل چیست؟ پاکسازی کبد به روش گیاهی و موثر

MSM ترکیبی طبیعی از گوگرد ارگانیکی است که به طور طبیعی در کلیه بافت های زنده گیاهی و جانوری یافت می شود . گوگرد در تشکیل کولاژن و گلوکزامین نقش مهمی ایفا می کند . این ماده موجب جریان یافتن مواد غذایی و مایعات در سلول ها می گردد و با افزایش نفوذ پذیری ، سلول ها را از مواد سمی پاک می کند که این فرآیند موجب کاهش درد و التهاب و حفظ تندرستی استخوانها ، مفاصل ، لیگامنت ها و تاندون ها می گردد . MSM گوگرد خود را به متیونین آمینو اسیدهای ضروری (essential amino acids methionine) ، سیستئین (cysteine) و دیگر سرمهای پروتئینی می دهد و در نهایت به درون کولاژن پوست ، مفاصل و عروق خونی راه می یابد . این ماده همچنین در تشکیل کراتین مو و ناخن نقش مهمی را ایفا میکند در حالیکه در رسانه های علمی مطالب بسیاری از تاثیرات سولفات گلوکزامین و MSM در بهبود درد ناشی از آرتریت درج نموده اند میبایست نقش اساسی و مشابه سیلیکا در این زمینه نیز مورد توجه قرار گیرد. سیلیکا موجب می شود که کندرابلاست (chondroblast) ، سولفات گلوکزامین و اسید hyaluronic را در شبکه غضروف ذخیره نماید . این عملکرد سیلیکا تاثیر مهمی در بهبود درد ناشی از آرتریت دارد . این ماده همچنین عملکرد سولفات گلوکزامین را که نشانه تولید سولفات کندراتین و اسید hyaluronic است ، بهبود می بخشد . لازم به ذکر است که مکمل غذایی سولفات کندراتین و بویژه اسید hyaluronic در تسکین درد ناشی از آرتریت و یا تندرستی مفاصل تاثیر کمی بر جای می گذارد . سولفات کندراتین مولکول بزرگ قند آمینه ای است که توسط آنزیم های گوارشی معده ، به گلوکز ساده تجزیه می شود . اسید hyaluronic مولکولی بزرگتر و پیچیده تر است که همان سرنوشت را در دستگاه گوارش پیدا می کند . از طرف دیگر ، سولفات گلوکزامین مولکول قند آمینه بسیار کوچکی است که کاملا از روده ها جذب می شود و سپس توسط آنزیم ها به قند آمینه های بزرگتری مانند اسید hyaluronic تبدیل می شود . برای اینکه این تبدیل به طریقی مؤثر و طبیعی انجام پذیرد ، مجهز کردن بدن به ابزارهای تغذیه ای می تواند شیوه ای مطلوب باشد .

حتما بخوانید  ضرورت گلوکوزامین در بدنسازی

طریقه مصرف : روزانه سه قرص ( با هر وعده غذایی یک عدد ) و یا طبق دستور متخصصین سلامتی

این مطلب جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد.لطفا بدون مشورت با پزشک متخصص هیچگونه دارویی مصرف نکنید.

سیلیکون و بافت پیوندی

تحقیقات دکتر کارلایل (Dr. Carlile) نشان داد که سیلیکون (Si) در مقادیر کم در حیواناتی که دارای ناهنجاری استخوان و غضروف هستند ، وجود دارد . چنین به نظر می رسد که دو پروتئین فیبردار ضروری جهت بافت های پیوندی سالم یعنی کولاژن و الاستین (elastin) و همچنین glycosaminoglycans ، برای سنتز بافت پیوندی به آنزیمی خاص موسوم به prolyl hydroxylase وابسته هستند . مقدار این آنزیم در بافت هایی که دچار کمبود سیلیکون هستند کمتر است ، اما با افزودن سیلیکون این مقدار نیز افزایش می یابد . هنـــگامی کـــــــــه دکتر شوارتز (Dr. Schwartz) وجود سیلیکون را در GAGs کشف کرد ، این فرضیه را مطرح ساخت که این ماده دارای نقش ارتباطی همه جانبه جهت تثبیت شبکه می باشد . بنابراین کمبود Si تاثیری منفی بر سنتز کولاژن و تشکیل GAG بر جای می گذارد . دکتر کالوم (Dr. Calomme) عقیده دارد که وجود سیلیکون در ارتباط با گلوکزامین و کندراتین می تواند در درمان اختلالات بافت پیوندی مؤثر باشد .

علت افزوده شدن ویتامین C به ترکیب JOINT Rx این است که این ماده به علت نقش مؤثری که در ترمیم زخم دارد ، همانند سولفات کندراتین و کولاژن می تواند در سنتز بافت های پیوندی مؤثر باشد .

گزارشی تحقیقی چاپ شده در نشریه تحقیقات دارویی بالینی در ژوئن سال ۲۰۰۴ (جلد ۲۴ ، شماره ۶ ، صفحات ۳۶ – ۳۵۳ ) نشان می دهد که استفاده از ترکیب گلوکزامین و MSM از لحاظ بالینی نسبت به مصرف این داروها به صورت جداگانه دارای تاثیر بیشتری است . ترکیب درمانی اثرات بیشتری در کاهش درد و تورم و همچنین در بهبود کارآیی مفاصل دارد .

حتما بخوانید  ضرورت گلوکوزامین در بدنسازی

© 2018, ایران‌جسم. All rights reserved.

منبع
STP Pharma
برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید