تماس جهت مشاوره :
مکمل ها

۵ مکمل عضله سازی بدنسازی را بشناسید

بزرگترین اشتباه: ( رفیق، تو نیازی به مصرف مکمل‌ها نداری، تنها یک رژیم غذایی خوب داشته باش و بعد از آن همه چیز درست میشود. ) شاید بزرگترین اشتباه و یا جمله ای که میتواند دشمن شما باشد همین جمله است.

گفتن اینکه شما نیاز به مصرف مکملی برای رسیدن به بدنی فوق‌العاده ندارید همانند این است که بگوییم که برای قویتر شدن نیازی به تجهیزات بدنسازی ندارید. قطعا ممکن است بتوانید این کار را انجام دهید، اما اگر از یک ابزاری که میتواند شما را در تمرینات کمک کند غافل شوید، پس شانس بسیار زیادی در زمینه پیشرفت خود را از دست خواهید داد. اما با این بیانات دنیای مکملها هم میتواند برای خود شبیه یک باتلاق باشد. سخت است که بفهمیم کدام مکمل‌ها دقیقا کارامد هستند، نحوه عملکرد آنها چطور است و چه زمانی‌ باید از آنها استفاده کرد. هنگامی که بحث عضله سازی و بیشترین بهره برداری از جلسات تمرینی مطرح باشد، ۵ مکمل وجود دارد که اکثر افراد میتوانند از آنها سود ببرند.

۱- کراتین Creatine
مکمل کراتین اینطور به نظر می‌رسد که کارامد‌ترین مکمل غذایی مجاز حال حاضر برای رسیدن به بدنی فوق‌العاده است. این مکمل به شما کمک میکند تا در حرکات پایانی ست زیر فشار وزنه کم نیاورید و ست خود را پر فشار به انتها برسانید.به طور خلاصه، کراتین از طریق بهبود ظرفیت آدنوزین تری فسفات در بدن حین انجام تمرینات کوتاه و پر فشار عمل می‌کند. تحقیقات در مورد اثر بخشی کراتین کاملا قابل توجه است. به راحتی‌ بیش از ۵۰۰ تحقیق جامع در این موضوع وجود دارد که حدودا ۷۰% آنها گزارش داده‌اند که کراتین میتواند باعث افزایش ظرفیت تمرینی شود.

حتما بخوانید  بهترین غذاهای سرشار از آمینو BCAA

هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت، مصرف کراتین میتواند باعث بهبود کیفیت کلی‌ تمرینات شما شود. این امر خود میتواند بین ۵% تا ۱۵% باعث افزایش قدرت و عملکرد بیشتر شود. اگر شما نیز در تلاش هستید تا حجیم تر، سریعتر و قویتر شوید، اما در عین حال کراتین مصرف نمیکنید پس باید گفت که در حال از دست دادن یک شانس بسیار بزرگ هستید.

۲- پروتئین وی Whey Protein
تحقیقات بسیار زیادی در مورد کارایی پروتئین وی در افزایش قدرت و افزایش حجم عضلات وجود دارد. شواهد بسیار قابل توجهی‌ وجود دارد که همگی‌ نشان میدهند پروتئین وی میتواند هم در افزایش قدرت و هم در افزایش حجم عضلات کمک کننده باشد. به شکل جالبی‌ پروتئین وی میتواند باعث افزایش سیگنال رسانی گذرگاه‌های بدن مخصوصا (mTOR) شود که مسول سنتز پروتئین عضلات و افزایش حجم آنها می‌باشد. عقیده بر این است که دلیل اصلی‌ این موضوع عمدتا به دلیل غلظت بالای آمینو اسید لوسین در پروتئین وی می‌باشد.

در مورد پروتئین وی بیشتر بدانید…

پروتئین وی یک منبع فوق‌العاده از طیف وسیعی از آمینو اسید‌ها می‌باشد و همچنین دارای مواد مغذی دیگری نیز می‌باشد که برای سلامتی بسیار مفید هستند. پروتئین وی نشان داده است که هنگام ترکیب با تمرینات با وزنه میتواند باعث افزایش حجم خالص عضلانی، بهبود وضعیت گلوتاتیون و همچنین بهبود سیستم ایمنی و بهبود سلامت دستگاه گوارش شود.

۳- گلوتامین

گلوتامین متداول ترین اسید آمینه موجود در عضلات شما است.این اسید آمینه نقش کلیدی در متابولیسم پروتئین، حجم سلولی و ضد کاتابولیسم دارد. این اسید آمینه مانع از آسیب دیدگی ماهیچه های شما می‌شود.عضلات تخریب شده در اثر تمرینات شدید را بازسازی میکند.حجم عضلات شما را حفظ میکند و باعث عضله سازی بیشتر میشود.

حتما بخوانید  آمینو اسید و فواید آن در بدنسازی

در مورد گلوتامین بیشتر بدانید…

۴- آرژنین
ال آرژنین به رشد عضلات کمک می کند، ، ال آرژنین به سلول های عضلانی سیگنال می دهد که هورمون رشد را بیشتر تولید کند متابولیسم چربی را افزایش دهد. نتیجه کلی رسیدن به توده عضلانی خوش فرم و ملایم است که توسط بدنسازان دنبال می شود.ال آرژنین با ساخت و ترشح اکسید نیتریک، استقامت و شرایط عضلات را تقویت می کند. این ماده به وسیله تقویت سیستم ایمنی به حفظ سلامت کلی کمک می کند.از آنجا که بدنسازی از طریق تنش های فیزیکی مکرر حاصل می شود، شانس عفونت و آسیب عضلانی نیز افزایش می یابد، لذا مهم است که اطمینان حاصل شود که سیستم ایمنی همیشه تقویت شده می ماند.

در مورد آرژنین بیشتر بدانید…

۵- آمینو اسید
آمینو اسیدها به عضله سازی کمک کرده و جلوی تجزیه‌ی عضلات را می‌گیرند، بدین ترتیب توده‌ی عضلانی ساخته خواهد شد.مکمل‌های آمینو اسید نیز می‌تواند در چربی سوزی به شما کمک کند!از تجزیه‌ی عضلاتی که بی حرکت مانده بودند جلوگیری کرده است.آزمایشات نشاد داده اند که آنهایی که آمینو استفاده کرده اند ،نه تنها شاهد افزایش تستوسترون بودند، بلکه غلظت هورمون رشد آنها نیز افزایش یافت.

در مورد آمینو بیشتر بدانید…

© 2018, ایران‌جسم. All rights reserved.

برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید