تماس جهت مشاوره :
رژیم غذایی و سبک زندگی

اثرات شگفت انگیز چای سبز بر افزایش سطح هورمون ها

بدنسازان از زمانی که متوجه شدند هورمون هاچه توانایی دارند، بدنبال افزایش سطح هورمون رشد انسان (HGH) بوده اند. HGH نه تنها باعث افزایش تولید ماهیچه های بدن می شود، بلکه افزایش سطح HGH می تواند میزان کلی چربی بدن را کاهش دهد و سطح سلامت قلبی و عروقی را در فرد افزایش دهد. مزایای دیگر آن نیز عبارتند از تمرکز بهتر، خواب راحت، و حتی عملکرد جنسی بهتر. نیازی به گفتن نیست که مزایای زیادی برای HGH وجود دارد.

HGH تولید شده توسط غده هیپوفیز ،یک ماده طبیعی بدن است. با این حال تولید آن بی حد و حصر نیست، در دوران مختلف زندگی سطح تولید آن متفاوت میشود. بدیهی است که روش های متفاوتی وجود دارد که می توان تولید هورمون رشد و سطوح کلی آن را افزایش داد.

چه باور کنید چه خیر،چای سبز، یکی از راه هایی است که می تواند میزان HGH را افزایش دهد.

ماده فعال در چای سبز epigallocatechin gallate (به نام EGCG) نامیده می شود. در یک مطالعه اخیر که توسط یک مجله پزشکی انجام شد، EGCG ارتباط مستقیمی با سطح بدن HGH داشت. در طی این مطالعه، شرکت کنندگان ،غذای حاوی کالری محدود و محصولات شامل چای سبز به مدت 90 روز مصرف کردند.

نتایج نشان داد که شرکت کنندگان که از چای سبز برای مدت ۹۰ روز استفاده می کردند میزان HGH خود را با اختلافی باور نکردنی در حدود 320٪ افزایش دادند در مقایسه با کسانی که از ترکیبات چای سبز استفاده نمی کردند. شرکت کنندگان که از چای سبز استفاده می کردند، IGF-1 (عامل رشد انسولینی مانند) نیز 24 درصد افزایش یافته بود.

حتما بخوانید  چهار مینرال ضروری برای بدنسازان کلسیم،منیزیم،زینک و ویتامین D

مصرف کنندگان چای سبز تقریبا سه برابر چربی خود را نسبت به گروه دیگر از دست داده بودند. وقتی که جزئیات تغییرات در هورمون ها مشخص می شود، IGF-1 نشان می دهد که بهتر از HGH است. به گفته این محققان، میزان تولیدIGF-1 و HGH هنگام استفاده از محصولات چای سبز افزایش یافت.

نتایج مطالعات تا حدودی طولانی به نظر می رسد، اما تا پایان دوره رژیم چای سبز (۹۰ روز) خود را نشان میدهد.

© 2018, ایران‌جسم. All rights reserved.

منبع
ترجمه شده از fitnessandpowerترجمه اختصاصی ایران‌جسم
برچسب ها

ایران‌جسم

ایران جسم سایت و مجله ای برای ورزشکاران و بدنسازان میباشد که مطالبی با موضوعات :بدنسازی،افزایش حجم،کاهش وزن،افزایش وزن،رژیم غذایی،ورزش بانوان،ورزش تی آر ایکس،مکمل های ورزشی و دارویی و بسیاری دیگر در آن قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حق کپی رایت برای ایران جسم محفوض است
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید